GÜNLÜK YORUMLARIN AÇIK HALİ SADECE WHATSAPP ABONE LİSTESİNE GÖNDERİLİR. 0542 832 14 44 numaramızı whatsapp ekleyin ya da sağ altta bulunan whatsapp butonuna tıklayarak bize ulaşın
whatsapp

Haftanın kupa sahipleri (16 şubat-23 şubat 2014)

Haftanın kupa sahipleri (16 şubat-23 şubat 2014)

Alsancak Koşusu’nu KULOĞLU kazandı

kuloğlu

23 Şubat Pazar günü Ege’nin incisi İzmir Şirinyer Hipodromu yine seyir zevki yüksek koşulara ev sahipliği yaptı. 3 yaşlı İngiliz taylarının birincilik mücadelesi verdiği Alsancak Koşusu’nu (Açık – A3) ise Umur Özarar’ın sahibi olduğu KULOĞLU (Okawango – Serap Gelin / Mountain Cat) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

 

Kum pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 3 yaşlı 6 İngiliz tayı katıldı. Birincilik ikramiyesi 92.500 TL olan koşuda ikinciliği RIGHT OR WRONG (Royal Abjar-Real Girl/Distant Relative) elde ederken, SUN BURN (Strike The Gold-Sun Cat/Mountain Cat) üçüncü, LIONEL (King’s Pleasure-Prenseslerin Dansı/Mujtahid) ise dördüncü oldu.

 

Kazanan KULOĞLU için koşunun bitiriş derecesi 1.40.10 olurken, koşuda farklar 2 Boy-5 Boy-Uzak şeklinde oluştu.

9 Eylül Koşusu’nda kazanan LAST EXIT oldu

last exit

23 Eylül Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilen ve sezonun önemli koşularından biri olan 9 Eylül Koşusu’nu (Açık – A3) bu yıl N. Arek Kuyumciyan’ın LAST EXIT (Dubawi – Platonic Chat / Danehill Dancer) isimli safkanı, jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

 

Kum pistte 1900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 4 ve yukarı yaşlı 5 safkan İngiliz atı katıldı. Birincilik ikramiyesi 92.500 TL olan koşuda ikinciliği TEREX (Win River Win-Manena/Marlin) elde ederken, LITTLE FACE (Golden Sun-Rodelinda/Marlin) üçüncü, GOLD TO GOLD (River Special-Fezleke/Indian Ridge) da dördüncü oldu.

 

Kazanan LAST EXIT için koşunun bitiriş derecesi 2.00.00 olurken, koşuda farklar 3 ½ Boy-3 ½ Boy-Uzak şeklinde oluştu.

Vali Koşusu’nda zafer KIRMANŞAH’ın oldu

kırmanşah

22 Şubat Cumartesi günü Kocaeli Kartepe Hipodromu’nda gerçekleştirilen ve Arap atları için sezonun önemli mücadelelerinden biri olan Vali Koşusu’nu (KV-8/DHÖW) Gülnur Gülerce’nin sahibi olduğu KIRMANŞAH (Berkoş – Egeincisi / Demirkır) isimli safkan, jokeyi Mehmet Kaya ile kazanmayı başardı.

 

Kum pistte 2000 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 4 ve yukarı yaşlı 6 Arap atı katıldı. Birincilik ikramiyesi 57.000 TL olan koşuda ikinciliği GÖKBAKIR (Ağakaraca-Rukiyehanım/Demirkır) elde ederken, ŞAH ŞEHRİYAR (Soykan-Kırkısrak/Pegasus) üçüncü, YALIMSOY (Kan Can San-Mesrure.52/Alkuruş.13) ise dördüncü oldu.

 

Kazanan KIRMANŞAH için koşunun bitiriş derecesi 2.22.86 olurken, koşuda farklar Baş-2 ½ Boy-1/2 Boy şeklinde oluştu.

Ceyhan Koşusu’nda kazanan TIME FEEL oldu

time feel

22 Şubat Cumartesi akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu’nda gerçekleştirilen Ceyhan Koşusu’nu (Açık – A3) bu yıl Zekiye Doğantürk’ün TIME FEEL (Cuvee – High Diva / Eagle Eyed) isimli tayı, jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

 

LASER GIRL’ün Komiserler Kurulu Kararı ile start almadığı koşuya 3 yaşlı 5 İngiliz tayı katıldı. Kum pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen ve birincilik ikramiyesi 92.500 TL olan koşuda ikinciliği GEMİCİ (Sports Hero-Viola/Sri Pekan) elde ederken, ABRAJ (Royal Abjar-Vincero/Mountain Cat) üçüncü, CIGO (Cuvee-Last Diana/Eagle Eyed) ise dördüncü oldu. Kazanan TIME FEEL için koşunun bitiriş derecesi 1.27.11 olurken, koşuda farklar 3 ½ Boy-4 ½ Boy-3 Boy şeklinde oluştu.

İzmir Büyükşehir Bel. Başk. Koşusu’nu GALACTICA kazandı

galactica

İzmir yarış sezonunun en önemli randevularından biri olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu (Açık – A3) 21 Şubat Cuma akşamı İzmir Şirinyer Hipodromu’nda düzenlendi. Bu önemli mücadeleyi Bülent Benzer‘in sahibi olduğu GALACTICA (Bosporus – Awayıl/Woodman) isimli safkan,  jokeyi Sadettin Boyraz idaresinde kazandı. GALACTICA 1400 metre kum pistte 1.27.71’lik dereceye imza attı.

Dört ve daha yukarı yaşlı 5 safkan İngiliz atının katıldığı koşuda, OĞLUM MELİH (Strike The Gold – Just Add Oats/Touch Gold) ikinci, BELMONT (Bosporus – Mask Flower/Dayjur) üçüncü, CORITIBA (Elnadım – Thirteen Tricks/Grand Slam) da dördüncü oldu. Birincilik ikramiyesi 92.500 TL olan koşunun farkları Burun – 2 Boy – 4 Boy şeklinde gerçekleşti.

Nejat Evliyazade Koşusu’nu DEMİRDÖVEN kazandı

demirdöven

21 Şubat Cuma akşamının İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu ile birlikte bir diğer önemli sınavı olan Nejat Evliyazade Koşusu (Açık – G3/DHÖ), programın 6’ncı mücadelesi olarak saat 20:30’da gerçekleşti. Sezonun bu önemli mücadelesini, Mehmet Gündüzeli‘nin sahibi olduğu DEMİRDÖVEN (Emael – Neame 52/Umutbey) jokeyi Murat Gündüzeli ile 1400 metre kum pistte 1.37.83‘lük derece yaparak kazandı.

 

Dört yaşlı 6 Arap atının katıldığı koşuda,  BİTİRİMKARINCA (Atomkarınca – Özgül/Özgün) ikinci,  GARANTİ (Yaşarcık – Sevdaçiçeği/Kan Can San) üçüncü, ÖZGÜRÜNOĞLU (Özgürbey – Nurbanu/Tulyad) da dördüncü oldu. Birincilik ikramiyesi 92.500 TL olan koşunun farklar ise 2 Boy – Uzak – 3 Boy şeklinde gerçekleşti.

Şanlıurfa Serbest Muhasebeci M.M.O. Koşusu’nu ALZENGİNOĞLUM kazandı

alzenginoğlum

20 Şubat Perşembe günü Şanlıurfa Hipodromu’nda düzenlenen Şanlıurfa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Koşusu‘nu (KV 7/DHÖ) Mehmet Camuz‘un sahibi olduğu ALZENGİNOĞLUM (Gobakbey – Gülceren/Atlıer) isimli safkan kazandı. Jokey Ersin Kılık ile start alan safkan, 1300 metre kum pistte 1.30.15’lik derece yaptı.

 

Dört ve daha yukarı yaşlı 9 safkan Arap atının katıldığı koşuda, KIRDEMİRKIR (Sancakbeyi – Küçükmatra/Tulpar) ikinci, FOBİ (Berkoş – Egeincisi /Demirkır) üçüncü, BÜĞÜLMELİ (Sancakbeyi – Fırtına 36/Sa’d 13/75) de dördüncü oldu. Birincilik ikramiyesi 34.000 TL olan koşunun farkları 1/2 Boy – 2,5 Boy – 1,5 Boy şeklinde gerçekleşti.

Osmaniye Belediye Başkanlığı Koşusu’nda kazanan AKİLA oldu

akila

18 Şubat Salı akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu’nda gerçekleştirilen 3 yaşlı dişi İngiliz taylarına mahsus Osmaniye Belediye Başkanlığı Koşusu’nu (KV-7/D) Ramazan Yıldız’ın AKİLA (Mountain Cat – Rain Star / Cristo) isimli tayı, jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Kum pistte 1900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 3 yaşlı 7 dişi İngiliz tayı katıldı. Birincilik ikramiyesi 46.500 TL olan koşuda ikinciliği CEPHEI (Scarface-Abreas/College Chapel) elde ederken, MARVELOUS GIRL (Cuvee-Anabelle/Always A Classic) üçüncü, SILVER SHOES (Velociraptor-Dimple/Groom Dancer) ise dördüncü oldu. Kazanan AKİLA için koşunun bitiriş derecesi 2.04.47 olurken, koşuda farklar Boyun-1/2 Boy-1/2 Boy şeklinde gerçekleşti.

Jandarma Koşusu’nu BAWIKAL kazandı

bawikal17 Şubat Pazartesi günü Şanlıurfa Hipodromu’nda düzenlenen Jandarma Koşusu‘nu (KV 6) A. Hakkı Türkmen’in BAWIKAL (Cuvee – Sheriff’s Posse / Silver Reputy) isimli safkanı,  jokeyi Ferit Yardımcı ile 1700 metre kum pistte 1.50.68lik derece yaparak kazandı.

Üç yaşlı 7 safkan İngiliz tayının katıldığı koşuda, KAIZEN (Lion Heart-Afadli/Fantastic Fellow) ikinci, PERFECT GOLD (Perfect Storm-Ashley/ Barnato) üçüncü, COŞKUNGIRL  (Sea Hero-Janjer/Eastern Dancer) de dördüncü oldu. Birincilik ikramiyesi 28.000 TL olan koşunun farkları 3 Boy – Uzak – Uzak şeklinde gerçekleşti.

Misak-ı Milli Koşusu’nda zafer TÜMÖZ BEY’in oldu

tümöz bey

Adana’da kış sezonunun önemli mücadelelerinden biri olan Misak-ı Milli Koşusu (Açık – G3/DHÖ) bu yıl 16 Şubat Pazar akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu’nda gerçekleştirildi. Koşuyu Hasan Basri Tümöz’ün TÜMÖZ BEY (Çıkmaz – Doğa / Özüşan) isimli safkanı, jokeyi Fuat Çakar idaresinde beyaz bayrak ayna yaparak kazandı.

Kum pistte 1500 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 5 ve yukarı yaşlı 6 Arap atı katıldı. Birincilik ikramiyesi 92.500 TL olan koşuda ikinciliği ORÇUN (Altaha-Mebruke.87/Havuçerol) elde ederken, SEZAR (Gobakbey-Gürşin/Kanatlı.3) üçüncü, YALNIZEFE (Tamerinoğlu-Mercanhanım / Bamka.3) ise dördüncü oldu.

Kaynak:  www.tjk.org

Comments are closed.