GÜNLÜK YORUMLARIN AÇIK HALİ SADECE WHATSAPP ABONE LİSTESİNE GÖNDERİLİR. 0542 832 14 44 numaramızı whatsapp ekleyin ya da sağ altta bulunan whatsapp butonuna tıklayarak bize ulaşın
whatsapp

Haftanın kupa sahipleri (24 Şubat-2 Mart)

Necdet Çoruh Koşusu’nu ADAKARASI kazandı

 

24 Şubat Pazartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Necdet Çoruh Koşusu‘nu (KV 6 / D) Mehmet Bozan Gökkan’ın ADAKARASI (Bekmezbey – Themis / Celtic Swing) isimli safkanı, jokeyi Akın Sözen ile 1500 metre kum (sentetik) pistte 1.32.33’lük derece yaparak kazandı.

 

Üç yaşlı 8 dişi safkan İngiliz tayının katıldığı koşuda, MOON RAIN (Aqlaam-It’s Toast/Diktat) ikinci, MISS ALEYNA (Sabırlı-Turkish Delight/Doyoun) üçüncü, BABYGUSKA (Yonaguska-Carly Baby/Unaccounted For) da dördüncü oldu. Birincilik ikramiyesi 39.500 TL olan koşunun farkları 1 Boy – 2,5 Boy – 3 Boy şeklinde gerçekleşti.

adakarası

Süphan Koşusu’nu KIRDEMİRKIR kazandı

 

25 Şubat Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda koşulan Süphan Koşusu’nu (Açık – A3) Mahmut Karakeçi’nin KIRDEMİRKIR(Victory Gallop – Alcina / Beau Genius)isimli safkanı, jokeyiSelim Kayaile 1900 metre kum pistte 2.03.22‘lik derece yaparak kazandı.

 

Üç yaşlı 10 safkan İngiliz tayının katıldığı koşuda, BAWIKAL (Cuvee-Sheriff’s Posse/Silver Deputy) ikinci olurken, BLUE AIR FORCE (Unaccounted For-White Diamond/Dilum) üçüncü, DASKYLEION (Yonaguska-Tanışığı/Holding Society) da dördüncü oldu. Birincilik ikramiyesi 92.500 TL olan koşunun farkları 1 Boy – 1,5 Boy – 1/2 Boy şeklinde gerçekleşti

kırdemirkır

Jandarma Koşusu’nu OĞLUMALİHAN kazandı

oğlumalihan

Kocaeli Hipodromu’nda 1 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilen JANDARMA Koşusu’nu (KV-6) H.Turgut Alakuş‘un OĞLUMALİHAN (Strike The Gold-White Flag / Bin Ajwaad) isimli safkanı jokeyi Tolga Yıldız idaresinde 2’12’09’luk bitiriş derecesiyle kazandı.

3 yaşlı safkan İngiliz taylarının, kum pistteki 2000 metre mesafeli koşuda verdikleri birincilik mücadelesinden KÜLÜNKOĞLU (West By West-Bziya / Manila) ikinci olarak ayrılırken, KADBEY (Eagle Eyed-Sing A Song / Sun Music) üçüncü, CHECKPOINTCHARLIE (Divine Light-Sopran Heart / Barathea) de dördüncü olarak tabelanın diğer sıralarını paylaştılar. Koşunun farkları ise 1 Boy – 4,5 Boy – 3 Boy şeklinde gerçekleşti.

Çakabey Koşusu’nun galibi SONALP oldu

sonalp

İzmir Şirinyer Hipodromu’nda 27 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilen Çakabey Koşusu’nu (Açık – G3/DHÖ) Mehmet Altın’ın SONALP (Hürbatur-Rode.13 / Serhanbey) isimli safkanı jokeyi Uğur Polat ile 2.15.41’lik bitiriş derecesiyle kazandı.

4 ve daha yukarı yaşlı safkan Arap atlarının, kum pistteki 1900 metre mesafeli koşuda verdikleri birincilik mücadelesinden ŞAHPAZLI (Yaşarcık – Hanedan / Halid) ikinci olarak ayrılırken GELİBOLU (Odinhan – Altıngül / Tolga) ile KORALAY (Hisarhan – Pervin / Druid) isimli safkanlar da tabelanın diğer sıralarını tamamladılar. Koşunun farkları ise boyun – ½ boy – burun şeklinde gerçekleşti.

Toroslar Koşusu’nun galibi DERHADIR oldu

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 2 Mart Pazar  günü gerçekleştirilen Toroslar Koşusu’nu (Açık – A3/DHÖ) Engin Berk Sezen‘in DERHADIR (Şövalye-Nenehatun / Bodrum) isimli safkanı jokeyi Halis Karataş ile 1.30.21’lik bitiriş derecesiyle kazandı.

 

4 yaşlı safkan Arap atlarının, kum pistte 1300 metre mesafeli birincilik mücadelesinden TORNACI (Tiki Tork Ku-Gufre 49 / Uğurbey) ikinci olarak ayrılırken İMPARATOR (Anadolu Ateşi-Suruç Yıldızı / Demirkır) ile BEŞİRYILDIZ (Navaron-Yıldızkaya / Babatual)  isimli safkanlar da tabelanın diğer sıralarını tamamladılar. Birincilik ikramiyesi 106.000 TL olan koşuda ki farkları ise 3,5 Boy – Baş – Uzak şeklinde gerçekleşti.

derhadır

Kaynak:  www.tjk.org

Comments are closed.