GÜNLÜK YORUMLARIN AÇIK HALİ SADECE WHATSAPP ABONE LİSTESİNE GÖNDERİLİR. 0542 832 14 44 numaramızı whatsapp ekleyin ya da sağ altta bulunan whatsapp butonuna tıklayarak bize ulaşın
whatsapp

Türkmenistan’da düzenlenen “At Bayramı” sona erdi

Türkmenistan’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen “At Bayramı” 27 Nisan günü sona erdi. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün Onur Konuğu olarak katıldığı törende, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Mehmet Mehdi Eker, Ak Parti adına İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat, Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, Kırşehir Milletvekili Dr. Abdullah Çalışkan, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Mersin Milletvekili Ali Öz, Barış ve Demokrasi Partisi Muş Milletvekili Demir Çelik ve Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı ile Bakanlık temsilcileri yer aldı.

jokeyler

27 Nisan günü Türkiye’den giden 4 ve yukarı Yaşlı Arap atlarının ve jokeylerinin katıldığı bir yarış düzenlendi. 2200 Metre mesafede yapılan olan yarışta Onur Atmaca, Yasin Pilavcılar, Onur Öztürk, Ümit Sadi, Selçuk Akbulat, Tolga Koyuncu, İsmail Koyuncu, Burhan Kılınç ve İsa Katar at bindi.

Comments are closed.