GÜNLÜK YORUMLARIN AÇIK HALİ SADECE WHATSAPP ABONE LİSTESİNE GÖNDERİLİR. 0542 832 14 44 numaramızı whatsapp ekleyin ya da sağ altta bulunan whatsapp butonuna tıklayarak bize ulaşın
whatsapp

Barbaros Hayrettin Koşusu’nu GÜMBÜRGÜMBÜR kazandı.

gümbürgümbür

30 Mayıs Cuma gecesi İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulan Barbaros Hayrettin Koşusu’nu (KV-9 / S / DHÖW) Mehmet Altunbaş’ın sahibi olduğu GÜMBÜRGÜMBÜR (Kaizbert – Kalamış Esintisi / Kalamış) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

 yarışın videosu

Üst üste 6., toplamda ise 15. birinciliğine ulaşan GÜMBÜRGÜMBÜR, 10. kısa vadeli koşu galibiyetini, Barbaros Hayrettin Koşusu’nu (KV-9) kazanarak elde etti. GÜMBÜRGÜMBÜR son olarak, 24 Mart tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda start aldığı Sarayburnu (KV-6) koşusunu kazanmayı başarmıştı.

 

Dört ve daha yukarı yaşlı 6 safkan Arap atının katılımıyla, 2100 metre kum (Sentetik) pistte gerçekleştirilen ve birincilik ikramiyesi 90.000 TL olan koşuda HASANŞAH (Caş – All Most / Wiking) ikinci olurken, KENANACO (Kaizbert – Leylo / Aknasip) üçüncü, BULUT REİS (Bilgin – Karainci 24 / Albatur) da dördüncü olarak koşuyu tamamladı. Kazanan GÜMBÜRGÜMBÜR için koşunun bitiriş derecesi 2.23.69 olurken, farklar 1/2 Boy – 4 Boy – Baş şeklinde gerçekleşti.

Kaynak:tjk.org

Comments are closed.