TJK At yarışları yeniden başlama tarihi ve atların genel durumları

TJK At yarışları yeniden başlama tarihi ve atların genel durumları

Değerli yıldızlı bülten okuyucularımız;

Bildiğiniz üzere T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin bir televizyon kanalında canlı yayında yapmış olduğu açıklama doğrultusunda; koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında at yarışları 20 mart 2020’den itibaren ikinci bir bildirime kadar ertelenmişti. Bununla ilgili olarak herkesin merak ettiği konu at yarışlarının tekrar ne zaman başlayacağıdır.

Ülkemizde yaşanan bu sıkıntılı süreçte vatandaş olarak herkesin görevi evde kalıp virüsün yayılmasını önlemektir. Ancak at yarışları ile ilgilenen kesim mecburi olarak çalışmak zorundadır. Bu süreçte yarışlar olmasa da at bakımları ve idmanları devam etmektedir. Yarışlar başladığında atlar yarışlara hazır olması gerekmektedir.

At yarışları kesin olarak başlayacağı tarih belli değildir. Yakın dönemde bununla ilgili bir tarih verilse bile yine ertelenme ihtimali vardır. Bu sebeple en az 1 ay içinde yarışların olmayacağını bilmemiz gerekiyor.

At yarışları tekrar başladığı dönemde de altılı oynayan vatandaşlar için de zorluklar olacaktır. Çünkü atların tamamı yarış görmemiş ve dinçlikle yarışıyor olması ,durumu belirsiz hale getirip altılı ganyanı iyice zorlaştıracaktır. Bu dönemde altılı kuponlarınızı kurarken yine dikkatli davranmaınızı ve dinçlikle başarılı olabilecek atları seçmenizi tavsiye ederiz.

YILDIZLI BÜLTEN