Hakan Çalhanoğlu Barcelona’ya Doğru!

Hakan Çalhanoğlu Barcelona’ya Doğru!

Bu yıl muhteşem bir çıkış yakalayan Hakan Çalhanoğlu, gelecek sezon için şimdiden dünya devlerini peşine taktı bile!

Barcelona ve Bayern Münih’in ciddi bir şekilde kadrosuna katmayı düşündüğü Hakan Çalhanoğlu’nun her geçen gün bonservis bedeli katlayarak büyüyor! 20 yaşında ki genç yıldızın şuan bonservis bedeli 30 milyon Euro!

Özellikle Barcelona’nın Xavi’den sonra bu alanı dolduramaması ve Hakan Çalhanoğlu ile bu takviyeyi sağlayarak kadrosunu güçlendirmesi isteği, Bayer Leverkusen’in de ilgisini çekti. 60 milyon Euro karşılığında Hakan’ı veririz dediği öğrenilen Bayer Leverkusen’in, yine Almanya liginde yer alan Bayern Münih’in de ilgisini çektiği öğrenildi.

Bayern Münih ve Barcelona arasında ki rekabet bu ölçü de git gide artarken, Leverkusen temsilcileri, “Hakan’ın Almanya da herhangi bir takım da oynamasını istemiyoruz. Kariyerini başka Avrupa ülkelerinde yapsın!” demesi ile beraber Barcelona’nın bir adım daha öne çıktığı duyruldu. Özellikle Münih temsilcisi, gelecek sezon için Götze’nin satışını gerçekleştirip, Hakan için 60 milyon Euro’luk teklifi bir anda sunacağı söylenirken, Barcelona da bu adımı daha hızlı atarak hemen transferi gerçekleştirmek istiyor. Hakan Çalhanoğlu da “en büyük isteğim tabii ki Messi gibi bir yıldızla oynamak. Fakat ben şuan için Leverkusen de mutluyum. Ama yöneticiler satmak isterlerse onları kırmam ve giderim. Henüz çok gencim ve biraz daha gelişebileceğimi düşünüyorum. Öte yandan kararları tek başıma almadığım gibi, takımımın yanı sıra da ailemin de onayını almam lazım” açıklamalarında bulundu.

Türk yıldız Hakan Çalhanoğlu, Barcelona’ya transferi gerçekleşir ise bizi Avrupa da tıpkı Arda gibi başarı ile temsil edecek ikinci yıldız olacak. Fatih Terim de, “Hakan Çalhanoğlu Barcelona’ya gitmeli!” açıklaması yaptıktan sonra gerek Türk halkının, gerek ise spor dünyasının fazlası ile kafası karıştı!