19 Şubat 2018 Pazartesi Şanlıurfa At Yarışı Yorumlarımız

19 Şubat 2018 Pazartesi Şanlıurfa At Yarışları Hakkında Soru Görüş Ve Önerilerinizi Yorum Yap Kısmından Bize bildirebilirsiniz.
Her gün her koşu porgramında at sorabilir atlar hakkında bilgi isteyebilir veya tuttuğunuz atları paylaşabilirsiniz.

 

Gün içinden notlar ise yarış saatine yakın yayımlanır.
Altılı ganyan yorumlarımızda özellikle duyum aldığımız sürpriz isimler hakkında bilgiler paylaşıyoruz.


1.ayak:  Çok iyi hazırlıkları, Atı iyi tanıyan formda aprantisi ile 1-OPRAH beklenen koşuyu sergileyemezse muhtemelen 7-KIRGÜLÜM devreye girecektir. Son yarışını kazanırken ki görüntüsü bu grubuda rahat geçebileceğini gösteriyor. Hele bu mesafede mutlaka ihmal edilmemeli. yıldızlı bülten ekibi olarak bu iki atın arasına rakip girmeyeceğini düşünüyoruz.


2.ayak: Sorunları halledilen ve bu yarışa dinç katılan 1-SABIRLIM öncelikle değerlendirilmeli.  Koşmak istediğinde rakip tanımayan 4-KAÇAR FEVZİ bugün için koşacaktır haberiniz olsun.  Bu iki at eksik koşarsa muhtemelen çok sürpriz çıkabilir.


3.ayak: 9-SEZAR kalitesini acaba gösterebilecekmi. herkesin kafasında soru işareti. Üzerinde formda aprantisi varken bizce kendisini gösterecektir. Hatalarını minimize edip bu yarışa hedefli katılan 1-BÜREBEY yazalım. 5-KAÇAR FEVZİ iyi formunu koruyor. Bugünde önde fazla yıpranmayacakmış gibi duran 3-YEŞİLTAŞ ihmal edilmemeli. 4-BABA SÖNMEZ sürpriz.


4.ayak: Maiden’den bir türlü çıkamayan 2-AZRAZEYNEP adanadan formda döndü, bu tayın yarış kazanması için sprintini milimetrik ayarlaması lazım.  Acaba geçilirmi diye rakiplere baktık ama önde dirençli kalabilecek bir at da göremedik. Ki azrazeynep dış starttan tüm atların dışından hiçbir şekilde etkilenmeyerek dışarları dolana dolana gelse bile rahat kazanabileceği bir grupta start alıyor. Normalde %100 banko gibi duran bir isim. Ama kazanamama huyundan dolayı afg’si normalden düşük çıkabilir. Bizce normal AFG’si %70 çıkması gereklidir. Ekip olarak artık kazanma zamanının geldiğini düşünüyoruz.


5.ayak:  1-DAMLATAŞ ideal kilosunda ideal mesafesinde yarışıyor. Grupta çok müsait. Favorimizdir. 7-AZADAĞA mesafeden dolayı biraz geri planda şans veriyoruz. 6-DALLICALI, 8-AVAN, 11-CANDOSTUM, 13-KÜÇÜK DEMİRKIRIM ..vs şanslı olmayan at yok, bu koşu HEPSİ’ye kadar gidiyor.


6.ayak: 11-ÜNLÜOĞLU kumun kralları ile mücadele edip 1 yıl aradan sonra bu pasif gruba geliyor. Muhtemelen dinçlikle biyere kadar gelir ama atı üzmeyebilirler. Normalde ünlüoğlu olmasaydı bu mesafede kaçak süratli isimlere şans verecektim. 8-JUNGLE LION , 9-TIME ATTACK , 10-TİRAN ,1-CURVE ,7-DELİ NUSRET sırasıyla önerilenler.


GÜN İÇİNDEN NOTLAR:

1.AYAK: 1-7 yanına 4-KOCA OĞUL eklenebilir. ekürilerden rodolfo olmasaydı koca oğul çok daha ön planda önerebilirdik. Yinede temkinli gidip önde yıpranmazsa sonlarda direnebilir.
2.AYAK: 10-ÇELAKIL ciddi hazırlanmış ve bugün sürpriz bekleyen grup iddialı konuşuyor. 5-SIVERDAYS kalitesini yine konuşturabilir. 9-ABUBAKAR formda aprantinin katkısı ile bitirebilir.
3.AYAK: 3-BABA SÖNMEZ ve 7-PEKKURT etkili koşma ihtimali yüksek isimler. Sürprizde kuponlarınızda bulunsun.
4.AYAK: 2-AZRAZEYNEP yıldızlı bülten ekibimizin banko konusunda hemfikir olduğu at.
5.AYAK: 14-DİYARIN OĞLU hakkında ciddi duyumlar aldık. Mutlaka iyi koşacak. kuponlarınızda ön planda şans verin.
6.AYAK: Uzun süre ara veren isimler 7-DELİ NUSRET ve11-ÜNLÜOĞLU dinç katılacakları bu yarışta çok şanslı oldukları söyleniyor. Bu iki isim eksik koşarsa yorumlardaki verdiğimiz isimlerde 1.yi bulmaya yetmeyebilir.