21 Şubat 2018 Çarşamba Bursa At Yarışı Yorumları ve Altılısı

 

1.ayak:  Yıldızlı bülten ekibi olarak öncelikle 2-CUPIDS ARROW önereceğiz. Bizce adımlarını ağır ağır ama güçlü atan bir tay. İleride çok daha iyi gruplarda başarılı yarışlarını izleyeceğiz. Ağırkanlı olduğundan itiş gücü kuvvetli binici istiyor. n.avcı kendisini iyice tanıdı. Ayrıca uzun mesafe bu safkanın lehine olacaktır. Gücünü aldığında çok etkili olacaktır. Ağır ağır gelir ama hiçbiryerde gerilemeyen adımları ile kazanmasını bilir. Bu safkanın yanına 2 sürpriz isim daha önereceğiz. Bu yarış olmasada yakınlarda çok etkili olabilecek isimler. 5-LARRY BIRD aradan sonra yarış gördü. Aslında kalite bir tay ancak sorunlarından dolayı başarılı olamadı. Son yarışında sorununun çözülmüş olabileceğini gördük. Bugünkü rakipleri kendisine çok uygun. Eğerki sorunsuz yarışırsa kazanmaya yakındır. Diğer önereceğimiz tay 6-PRENS RORO‘dur. Uzayan mesafede önde rahat kalabileceği bir yarışta iyi binici ile muhakkak iyi koşar.


2.ayak: 2-CANFATİHİM uzun mesafede her zaman geçildiği rakiplerine bu kez geçilmeyebilir. Bizce bu rakiplerle arasında ciddi bir kalite farklı olan 4-BİLGİNKADİR muhakkak kuponlarda olmalı. Bu mesafede deneyimi olmayan ama bu beklenenin üstünde performan sergilemesi çok muhtemel 9-TEKMUTLU bizce yazılmalı.


3.ayak: 6-COACHELLA iç start avantajı ile ilgililerinin bile beklemediği şekilde başarılı olabilir. Belki kazanmaya yeter yetmez orasını bilemeyiz ama adını duyurur. 4-ASELSARE ciddi hazırlıkları ile çok ön planda tutuluyor ahırlar çevresinde. 10-NO MORE BETS her an kazanabilecek veya en basit gruplarda sonuncu olabilecek potansiyele sahip bir tay. Gün içinden notlarda bu koşuya eklemeler yapılacaktır. 5-AZROWSKI  ise bugün yarın bomba patlatır demedi demeyin.


4.ayak: 5-AZMİ REİS verdiği arayı önemsemeyin. zira çok sıkı hazırlıklarla kusursuz olarak bu yarışa girecek. Dinçlik yarışından ne kadar etkilecek bilemiyoruz bu sebeple banko öneremiyoruz. Yanına ufakcık sorunları çözülen 1-YÜCELİR yazarsak sanırım bu ayağı atlatırız.


5.ayak:  Bir türlü bekleneni veremeyen 6-BİRÜMİT ilgilileri bu kez çok umutlu. 12-KARAZEYTİN formda olmasına rağmen çok geri planda kalmış . ceza kesebilir dikkat. Mesafe seven 7-KIZGINÖFKE sürpriz yarış kazanmaz. yarış içi şartları oluşunca eze eze kazanır. mutlaka yazalım. Ekürilerden 10-GALAPAGOS yine iyi koşması beklenen atlardan diğeri.  Kocaeli bursa git gel dolaşan ama formundan bişey kaybetmeyen 2-FIRATIN ÖFKESİ ihmale gelmez.


6.ayak: 2-HEADWAY olmasaydı 1-YAYLALI banko önerecektik. Keza yaylalı olmasaydı headway banko önerirdik. Mesafeyi seven iki at stili birbirine benzer şekilde birbirini yıpratmadan giderlerse ikili de bitirebilirler. Ama birbirini yıpratma ihtimallerinden dolayı 4-ARCHMAN ve 3-HILL HEAD kuponlara yazılabilir.


GÜN İÇİNDEN NOTLAR:

1.AYAK: Yukarıdaki yorumlara ilaveten 1-BABA DİNO ve 3-DEMİRKAPI ile burası sağlama alınabilir.
2.AYAK: 4-BİLGİNKADİR pist çevresinden de tek geldi. Dolayısıyla banko olarak değerlendirebiliriz.
3.AYAK: 1-ADELYA ve 3-ANFIELD yorumlara ilaveten ahır önerileri.
4.AYAK: yorumlardada belirttiğimiz gibi azmi reis dinçlikten etkilenirse yücelir affetmez. Hipodrom çevresinden aldığımız bilgilere görede YÜCELİR kazanır geldi. Bizde banko yazabiliriz.
5.AYAK: Günün en karışık koşusu. Muhtemelen herkes HEPSİ yapacaktır.
6.AYAK: AFG çok aşırı önde olan HEADWAY bizce çok riskli banko olur. yaylalı dan etkilenme ihtimali yüksek. en az 3 at hatta 1,2,3,4 geçip rahat izlemek gerekir.