6 Mart Kocaeli Altılı Ganyan Yorumları

1.AYAK: 3-EGEBEYİ, 2-BAŞKAYNAK,1-IŞKINAT Öncelikle yarışı bu üç safkan arasında gördüğümüzü belirtelim. Egebeyi önde boş kalıp bitirmeye gidecek, muhtemelen formsuz oluşu ve sorunlarından dolayı son dönemde başarılı olamadı. Eğer sorunu çözülmüş ise rahatça bu rakiplere direnecektir. Cazip banko olarak değerlendirilebilir. Yarışın yavaş tempoda gitmesi ve egebeyini yakın izleyecek olan ışkınat’ın şansı azımsanamaz. Formsuz egebeyini yine avlayabilir. Başkaynak ise aşırı form tutmuş ve bu yarışa süper hazırlıklar ile girecek. İlgilileride bir hayli iddialı. Kazanma şansı yüksek ancak biz 3 safkanıda ayırmamanızı öneririz.


2.AYAK: Form ve kalite olarak grubun yarısını ön plana alabiliriz. Ancak çok sürpriz konumda olan 6-FIRTINA TOYNAK bu ve bundan sonraki yarışlarda dikkate almanızı önereceğiz. Form durumu iyiye gidiyor ve geçen yıl ki formuna ulaşmak üzere. 9-YENİLMEZ ciddi rakiplerine oranla birçok avantaj ile yarışacak. Kulvar mesafe gidişat avantajları ile kazanması normal sonuç.


3.AYAK: Tıpkı üstteki fırtına toynak yorumunda olduğu gibi 6-BON BON BORA‘yı yakın zamanda formunu yarışa yansıtacağını söylemiştik. Şimdi yine sert gruba çıkıyor gibi gözüksede avantajlı şartlarda ve formda yarışacağı için çok şanslıdır. Son yarışını sürpriz zannedenler bu yarışta bu atı yazmamak gibi bir hataya düşebilirler. Normalde 2 rakibi var ama biz bunlardan birini yarışın gidişattından dolayı eledik. tek rakip 2-CAPTAIN STEEL kaldı. Bon bon bora’yı yakın takip edip çok fazla avans vermezse virajdan sonra kısa bir mücadele ile kazanmaya gidecektir.


4.AYAK: Yarış orta mesafede olsaydı Binbir diyecektik ama uzun mesafede 5-GÜMÜŞKESEN muhtemelen sonlarda yorulmuş rakiplerini bir bir toplayıp fotoya uzanacaktır. Günün bankosu olarak öneriyoruz.


5.AYAK: Yarış uzun mesafe olsaydı bu ayağı birkaç isimle geçebilirdik ama bu mesafede işler hayli karışık. Favori bile öneremiyoruz ki mesela alfa kızı form tuttuğu için bugün yarın kazanması gerekir. Ama mesafe alehine olduğundan işi zor. Çok karışık bi yarış olacak.


6.AYAK: Bu mesafeyi tercih etmeleri bir hata olan 6-SEVDA TÜRKÜSÜ favorimiz ama ne yazık ki bankomuz değil. Mesafe kısa olsaydı 2018’in en sağlam bankosu olacaktı. Bu sebeple yanına 3-HABERLİ ve 2-CENESİM yazmalıyız.