12 Mart Şanlıurfa Altılı Ganyan Yorumları

1.AYAK: 5-AVAN önde tempo kurabildiği her grupta başarılı oluyor bu aşikar. Ki geçtiği grubu burayla kıyaslarsak sürdirek tek çıkar karşımıza. Ancak urfada işler öyle yürümüyor malesef. Üstelik avan üst üste kazanma başarısı göstermedi şimdiye kadar. Bu kazanamayacak anlamına gelmez ama banko olarak güvenilecek şartlarda yok bugün. Form tutan kalite 1-İNANLI OĞLU mutlaka yazılmalı. 11-ABİDEM sıkı hazırlandığı duyumu geldi. 10-TEKFORDUNGÜLÜ bu kez ihmal edilmemeli. 7-KÜÇÜK DEMİRKIRIM form tuttu kazanmaya hazır vaziyette. 9-DİYARIN OĞLU ise kazanma karakteri yüksek bir at. Gününde olursa bu rakipleride kolayca ayırabilir. 3-DALLICALI ve 6-CANDOSTUM sürprizde değerlendirilebilir.


2.AYAK: Son yarışında sizlere banko önerdiğimiz 4-CONCRETE bugün de kazanabileceği şartlarda yarışıyor. Form tuttuğu zaman seri yapabildiğini biliyoruz. Küçük kuponlara yine banko yazılabilir. Büyük kuponlara ise burada sürprize hazır birçok safkan önerebiliriz. 1-APIKO DORA adanada bir türlü kazanamadı. Urfaya kazanmaya gidiyor. Beklenen yarışı yaparsa zaten kazandığını göreceksiniz. 3-BLACKS WINNER her koşuda kendini yazdıran istikrarlı bir at. Yazsan olmaz yazmasan olmaz cinsten. 5-DELİ İMPARATOR iyi koşuyor ama kazanmayı beceremiyor. Bugün ne yapacak izleyip göreceğiz. İş sprinte kalırsa diye 6-HASAN BABA yazmamız lazım. Mutlaka sonlarda etkili gelir grubun sertliğine bakmaz. 10-NASİPLİ gücünü erken alabilirse kazanmayıda bilir. Mesafe nispeten lehine dönen 12-VICTORY CHARM kuponlarda olmalı. 13-ZEUS uzun zamandır formunu arttıran ve sürpriz kovalayan bir at. Gücü de bunlara hayli hayli yeter. 14-BABA ABDULLAH ‘ta sprint kısmından ekleyebileceğimiz bir at. 15-CALIFORNIA formunu koruyor ve lehine mesafede kazanma şansı yüksek. 16-ORANGE BLOSSOM ise tam kapasite koşmasına rağmen kazanamadı ama bugünde olmaz diye bir kaide yok. Uzayan her mesafe lehine olan 7-JUNIOR PIANIST buraya kazanmaya geliyor. dikkat.


3.AYAK: Kilo farkları yine koşuyu dengeliyor. Ama bu kez çok at yazmadan geçebileceğimiz bir koşu. Çünkü kalite olarak çok farklı yerde duran birkaç isim var ve çok formdalar. 1-REBER, 2-AKERSAN ve 4-KUYUMCU üçlüsünden bir birinci çıkar gibi.


4.AYAK: Zor bir koşu olacak. 1-GÜVENBAKAN kazanmayı pek berecemese de en iyi koştuğu mesafede ihmale gelmez. 2-KIRKPINAR bu kez daha hazır ve urfada adından sıkça bahsettirecek güce ulaştı. 4-CEFAKEŞ günü gününe tutmasada sprinti tutturabilirse etkili oluyor. Bugün için mükemmel hazırlıkları ile çok şanslıdır.


5.AYAK: Çok sık koşan ve kazanmayı beceremeyen 2-ARASIM kısa bir dinlenmeden sonra dinçlikle etkili koşacak. Sprinti tutturursa burdaki rakipleri dayanamaz. Rakip yazacak olursak neredeyse hepsi diyebiliriz. Dolayısıyla çok at yazarak geldiğimiz bu ayağı birazda risk alarak arasım teki ile geçebiliriz. Değişik kurgu yapanlar burayı kapatmalıdır. 8-9 numaralı taylar hakkında iyi duyumlar gelsede nasıl koşacakları belirsiz olduğundan rakip öneremedik. Ya arasım tek ya hepsi gördüğümüz bir koşu.


6.AYAK: 1-OPRAH etkili aprantisi ile yine çok şanslı. 2-CİHANA BEDEL oprah’ı sürekli geçebilen kabiliyette kalite bir at. 3-SABIRLIM sorunlarından arındırıldı ve dinçlikle çok güzel bir yarış gördü. Sonlarda nefes yönünden zorlandığı için yarışı bıraktı. Bugün bırakmayabilir dikkat. 4-SPARTAN HONOR ise  bu rakipler ayarında görmesek te çok güzel hazırlıkları ile iyi hazırlandığı bilgisi geldi. İhmale gelmez.